İçeriğe geç

High Speed Mapdar Projesi Kapanış Toplantısı Gerçekleştirildi

High-Speed MAPDaR (Yüksek Hızlı Tren Bakımcısı Mesleği Tanımlanıyor ve Tanınıyor) projesinin kapanış toplantısı tüm proje ortaklarının katılımı ile 3 Nisan 2023 tarihinde Ankara’da Behiç Erkin Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Projenin kapanış toplantısının sunumunu, TCDD Taşımacılık A.Ş. proje uzmanı ve koordinatörü olarak Çağdaş Görgülü gerçekleştirdi. Çağdaş Görgülü tarafından gerçekleştirilen sunum ile projenin başlangıcından bugüne kadar olan süreci özetledi.

Çağdaş Görgülü’nün sunumunun ardından, Demühder Genel Başkanı Çetin Tekin proje kapsamında gerçekleştirilen aktivitelerde yer almaktan mutluluk duyduğunu dile getirerek, tüm haziruna teşekkür etti. Aynı zamanda derneğimizin gelecekte gerçekleştirilecek tüm Avrupa Birliği projelerinde yer almaya ve katkı sunmaya devam edeceğini belirterek konuşmasını sonlandırdı.

Dernek Başkanı Çetin Tekin’in ardından, proje ortaklarından TcTeam adına söz alan Rumeysa Çekmez, proje kapsamında yer almaktan gerek şirket olarak gerekse de uzman olarak memniyet duyduğunu belirtti. Şirket olarak gerçekleştirilecek tüm iş birliği, proje ve faaliyetler için Almanya’dan sunulacak tüm katkılar için hazır olduklarını bildirdi.

Konuşmaya Çınarlı MTAL adına konuşma gerçekleştiren Selman Utkan; meslek liselerinde raylı sistemler sektöründe mesleki eğitim görmekte olan tüm öğrencileri için büyük katkı sağladığını, bu alandaki sertifikasyon sürecinin çok önemli olarak değerlendirildiğini belirtti. Mevcut iş birliği ile karşılıklı fikir ve tecrübe paylaşımının çok kıymetli olduğunu ve bu işbirliğinin gelecek dönemlerde de kovalanması gerektiğini vurguladı.

Projenin bir diğer ortağı olan UKCKA’i temsilen toplantıya katılan Özgür Çınar, belgelendirme süreçlerinde aktif katkı sunan derneği adına projede yüksek katma değerli çıktıların oluşmasında sundukları katkılardan dolayı mutluluklarını dile getirdi.

Projenin bir diğer ortağı olan Certifer SA. temsilen toplantıya katılan Certifer Türkiye Genel Müdürü Ercan Yıldırım; belgelendirme süreç ve sistemlerinin öneminin bu Avrupa Birliği projesi ile tekrar anlaşıldığı ve dünyanın önde gelen belgelendirme kuruluşlarından olan Certifer SA adına Türkiye’deki raylı sistemler sektöründeki belgelendirme süreçleri ile ilgili bu projede de aktif katkı sağlamaktan duydukları mutluluk ve memnuniyeti dile getirdi. Aynı zamanda TCDD ve TCDD Taşımacılık A.Ş ile birlikte yürütülen diğer Avrupa Birliği projelerinde de gelinen noktaların çok kıymetli olduğunu ve karşılık tecrübe ve bilgi paylaşımının giderek arttığını, gelecekte de bu kapsamdaki çalışmaların artarak devam etmesini dilediklerini belirtti.

Proje Koordinatörü olarak TCDD Taşımacılık A.Ş. İnsan Kaynakları Daire Başkanı Mustafa Gökgül; tüm ortakları tekrar bir arada görebilmenin çok mutluluk verici olduğunu belirterek sözlerine başladı. Projenin özellikle raylı sistemler alanında çalışan ve çalışacak olan bakımcıların kalitesinin Avrupa Birliği standartlarına yükseltilmesi anlamında çok önemli bir merkeze oturduğunu belirterek;  tüm ortakların proje kapsamındaki katkıları için teşekkürlerini sunarak sözlerini tamamladı.

Projenin Koordinatör Kuruluşu adına konuşma yapan TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Erol Arıkan, projenin sağlıklı bir şekilde bitmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek söze başladı. TCDD ve TCDD Taşımacılık A.Ş. olarak geçmişten gelen Avrupa Birliği projelerinde tecrübeyi bu projeye de yansıttıklarını, projenin zamanında, bütçesinde ve istenen kapsamda bitirmenin çok değerli olduğunu belirtti. Raylı sistemler sektöründe çalışan araçların bakımcıların kalifikasyonun arttırılması için hazırlanmış projede çok önemli çıktıların elde edildiğini belirtti. Özellikle bu mesleklerin zorunlu meslek haline gelmesinin projenin ne derece kritik bir hale geldiğinin göstergesi olduğunu belirtti. Proje kapsamında çalışan tüm ortaklara ve tüm ortakların uzmanlarına teşekkürlerini ileterek konuşmasını tamamladı.

TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Erol Arıkan’ın konuşmalarının ardından, proje kapsamında gerçekleştirilen belgelendirme sınavı sonrasında belgelerin dağıtımı ve ardından plaket töreni ile kapanış toplantısı tamamlandı.

Kategori:Haberler

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir