İçeriğe geç

High Speed MAPDaR Projesi 5. Uluslararası Toplantısı Londra’da Gerçekleştirildi

TCDD Taşımacılık AŞ koordinatörlüğünde yürütülen yüksek hızlı tren bakımcısı mesleği tanımlanıyor ve tanınıyor (High Speed MAPDaR) projesinin uluslararası ortaklık toplantısı 06-07 Eylül 2022 tarihlerinde proje ortağı UKCKA uzmanı ve Greenwich Üniversitesi Hukuk ve Kriminoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Özgür Çınar’ın ev sahipliğinde Londra’da gerçekleştirildi.

Tarihi Greenwich Üniversitesi kampüsündeki toplantıya TCDD Taşımacılık AŞ. Genel Müdürü Ufuk Yalçın, zoom uygulaması üzerinden bağlanarak High Speed MAPDaR gibi projelerin ve eğitim çalışmalarının hem destekçisi hem de takipçisi olduğunu vurguladı.

Toplantıya; TCDD Taşımacılık AŞ.’den Personel ve Eğitim Dairesi Başkanı Hüseyin Arslan, Mühendis Çağdaş Görgülü, DEMÜHDER’den Çetin Tekin, Kamil Esen, Cihan Dayangaç ve Ümit Yaşar Pehlivan, Çınarlı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Salih Mısır, Certifer SA’dan Certifer Türkiye Genel Müdürü Ercan Yıldırım, Almanya’dan TC Team temsilcisi Rümeysa Esma Çekmez katıldı.

Toplantıda projenin çıktıları ve projenin başarısı ile ilgili sunumlar yapıldı. Son olarak bir sonraki toplantı tarihi belirlenerek oturum sonlandırıldı.

 

Kategori:Haberler

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir