İçeriğe geç

CERTIFER SA

CERTIFER SA, demiryolu ve şehir içi ulaşımın bağımsız değerlendirme alanında dünya liderlerinden biri olan bir Fransız şirketidir.

Kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan CERTIFER derneği tarafından % 51 ve Apave Développement tarafından % 49 oranında düzenlenmektedir. Bu yapıda  uzmanlaşan 550 uzman yer almaktadır.

Demiryolu Taşıtları, Kontrol Komuta ve Sinyalizasyon, Altyapı, Enerji, Bakım, Global Sistemler alanlarında hizmet vermektedir.

CERTIFER SA Grup şirketlerinde aşağıdaki şirketler yer almaktadır:

CERTIFER ALGERIE, Cezayir yasalarına göre kurulmuş, Cezayir merkezli bir şirkettir.
CERTIFER AMERICA LATINA, Bağımsız Güvenlik Değerlendirme ve Sertifikasyon Kuruluşu olarak çalışan bir CERTIFER kuruluşudur.
CERTIFER AUSTRALIA, Bağımsız Güvenlik Değerlendirme ve Sertifikasyon Kuruluşu olarak çalışan bir CERTIFER kuruluşudur.
CERTIFER ASIA, CERTIFER’in Hanoi, Vietnam’daki ticari ofisidir.
BELGORAIL, demiryolu sektöründeki düzenleyici ve isteğe bağlı sertifika gereksinimlerini karşılamak için Haziran 2004’te kurulmuş ve 2017’de Certifer Group’a katılmıştır.
CERTIFER ITALIA, İtalyan yönetmeliklerine göre bağımsız güvenlik değerlendirmeleri gerçekleştiren Pisa merkezli bir İtalyan şirketidir.

Tasdik eden TÜRKİYE Türkiye, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre Ankara’da kurulmuş ve kurulmuş bir şirkettir.

CERTIFER SA Akreditasyonları:

SERTİFİKASYON KURULUŞU # 5-0572 CERTIFER SA COFRAC (Fransız Akreditasyon Komitesi), “ürün ve hizmetlerin sertifikasyonu” birimi tarafından akredite edilmiştir.

DENETİM KURULUŞU # 3-1213 CERTIFER SA COFRAC (Fransız Akreditasyon Komitesi), yetki belgesi ile “muayene” birimi tarafından akredite edilmiştir.

SERTİFİKASYON KURULUŞU # 335-PROD Belgorail, referans altında Brüksel’deki BELAC’ın (Belçika Akreditasyon Kurumu) “Sertifikasyon” departmanı tarafından akredite edilmiştir.

DENETİM ŞİRKETİ # 335-INSP Belgorail, Brüksel’de BELAC’ın (Belçika Akreditasyon Kurumu) “Denetim” departmanı tarafından 335-INSP referansı altında akredite edilmiştir.

SERTİFİKASYON KURULUŞU # 275B CERTIFER Italia, # EN / referansı altında ACCREDIA (İtalyan akreditasyon komitesi) “Sertifikasyon” departmanı tarafından akredite edilmiştir.

ISO / IEC 17065: 2012, # 275B referansı altında.

DENETİM KURUMU # 076E SERTİFİKASI İtalya, ACCREDIA (İtalyan akreditasyon komitesi) “Denetim” departmanı tarafından 076E referansı altında akredite edilmiştir.

MUAYENE AJANSI AB-0458-M Certifier Türkiye, TÜRKAK (Türkiye akreditasyon kurumu), ISO / IEC 17020, tahribatsız muayene kapsamında muayene kuruluşu olarak tip ESI-0458-M referans altında akredite edilmiştir.

CERTIFER SA Tarafından Verilen Hizmetler

Onaylanmış Kuruluş (NoBo)
Belirlenmiş Gövde (DeBo)
Bağımsız Güvenlik Değerlendirmesi (ISA)
Değerlendirme Kuruluşu (AsBo)
Bakımdan Sorumlu Varlık (ECM)
Kentsel Ekleme
Yangın Davranışı
Test Organizasyonu
Yerleşik ETCS laboratuvarı ve sertifikasyonu
Tahribatsız Muayene (NDT)
Bağımsız Kontrol Mühendisi / Bağımsız Onaylayıcı (IC / ICE)
Siber güvenlik

ONAYLANMIŞ KURULUŞ

CERTIFER ve BELGORAIL, Avrupa Yüksek Hızlı ve Konvansiyonel Demiryolu Birlikte Çalışabilirlik Komisyonu tarafından 2008/57 / CE Avrupa direktifi kapsamında Onaylanmış Kuruluşlardır (NoBo).

Bu nedenle, Birlikte Çalışabilirlik için Teknik Şartnamede (STI) ayrıntıları verilen tüm alanlar için alt sistemlerin ve birlikte çalışabilirlik bileşenlerinin değerlendirilmesine müdahale ediyoruz:

Haddeleme stok, Kontrol Merkezi ve Sinyalizasyon, Altyapı, Kentsel Entegrasyon, Enerji, İşletme ve bakım ve küresel sistem.

Dokümantasyonun değerlendirmesini, denetimleri, imalat ziyaretlerini gerçekleştiririz ve ayrıca başvuru sahibi veya bağımsız bir firma tarafından yapılan testlere şahit olabiliriz.
seçilen modüle göre laboratuvar.

AVRUPA DİREKTİFİ KAPSAMINDA ECM SERTİFİKASINA UYGUN İLK SERTİFİKASYON

Bakımdan sorumlu kuruluşların sertifikasını vermeden önce, CERTIFER bir ilk belgesel değerlendirmesini gerçekleştirmektedir. Bakım süreçlerinin iyi uygulandığını kontrol etmek için yerinde denetimler ve incelemelerde bulunur ve  CERTIFER uygunluğuna onay verir.
Görüş olumlu ise, bakım faaliyetlerine ilişkin bir ECM sertifikası 5 yıl süreyle düzenlenir.

SERTİFİKASYON SONRASI SÜRECİ

Sertifikanın geçerlilik süresi boyunca, CERTIFER her yıl ECM’nin sitesinde yerinde denetim ve teftiş gerçekleştirecektir.

EĞİTİM:

Yaklaşık 50 ülkedeki projeleri ile demiryolu belgelendirmesinde önemli bir oyuncu olan CERTIFER, 22 yıllık iş, teknik ve mevzuat tecrübesini müşterilerinin hizmetine sunmaktadır.